Suchanino

Dzielnica Gdańska Suchanino

Ostatnimi czasy każdy kto mieszka w nowych blokach przy ul.Noskowskiego zauważył że powstaje tam całkiem nowa atrakcja.

Buduje się nowe bajorko ale nie w miejscu do tego przeznaczonym a pomiędzy naszymi nowymi blokami .

Tam gdzie był piękny trawnik zrobiło się małe błotonino :) , przypomniały mi się czasy kiedy aby wyjść do sklepu trzeba było zaopatrzyć się w niezłe kalosze :)

Ale do rzeczy , pod artykułem – kliknij w “więcej” – wstawione są zdjęcia samochodu który jako jeden z wielu przyczynił się do takiego wyglądu trawnika.

Powierzchnia na deptaku pomiędzy blokami nie jest odpowiednio przygotowana do tego aby po niej mogły jeździć pojazdy samochodowe, każdy wjazd cięższego sprzętu niszczy zabezpieczenia i cala strukturę izolacji która znajduje się pod kostką , nawet jeśli samochód nie uszkodzi trawnika , i będzie jeździł tylko po kostce to także z dużym prawdopodobieństwem uszkodzi izolacje która zabezpiecza garaż .

sytuacja ta także dala dużo do myślenia co się stanie w przypadku pożaru lub innego nieszczęścia kiedy to do interwencji będą zmuszone pojazdy uprzywilejowane jak karetka , już nie mówiąc o straży pożarnej gdzie ciężar pojazdu to z pewnością więcej niż kilka ton. Może trzeba postawić tabliczkę “Uwaga Straż Pożarna !!! nie wjeżdżaj bo znajdziesz się w garażu, poczekaj troszkę a samo zgaśnie”

Ale to już temat na inny artykuł, poniżej prezentujemy zdjęcia nadesłane przez jednego z mieszkańców nowych bloków.

Widok z tej perspektywy jest w miarę znośny, gorzej wygląda to od strony ulicy Noskowskiego.

Przepraszam wszystkich za ta reklamę dla firmy “Ronkowski” , no ale ludzi myślących trzeba propagować.

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt że chyba nie wszyscy maja dostęp poprzez garaż a już nie mówię o rampie wyładowczej której w ogóle niema.

Nie wszystkie firmy także są wyposażone w wózki transportowe.A poza tym skąd kierowcy mają wiedzieć że pod warstwą trawy i pod kostka jest kilkanaście centymetrów styropianu .

To tak na ich usprawiedliwienie :)

Apel do mieszkańców: Proszę informujcie dostawców jaki sposób i którędy maja wnosić towary bo jak widać na załączonym obrazku nie wszyscy myślą i trzeba ich prowadzić za rączkę.

Muszę dodać także że w trawniku jest zainstalowana instalacja zraszająca.
Z pewnością już jest niesprawna i także wymaga naprawy.

kto za to wszystko zapłaci ? Kto pokryje koszty ?

Odpowiedz prosta: Ten kto to zniszczył !

Pozdrawiam
Robert

2 odpowiedzi na „Rozjechany trawnik”

  • nosko

    Witam. To przykre ale trzeba stwierdzić że było to po części spowodowane brakiem informacji o sposobie rozładunku materiałów i dojeździe do bloków. Od kiedy postawione zostały pachołki blokujące wjazd takie sytuacje już się nie powtarzają.

    Instalacja zraszająca dalej jest uszkodzona, nie kojarzę aby w 2014r była chodziarz na moment uruchomiona.

  • nosko

    minęło kilka lat po tym zdarzeniu, niestety spryskiwacze nie działają od tamtej pory :(

Dodaj komentarz

Powstają place zabaw dla dzieci, wyremontowane i ładniejsze bloki sprawiają że Suchanino nie jest zwykłą szarą sypialnią Gdańska.

Newsletter

Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.